BÖLGESEL AYARLAR

     Karsiniza cikan hata mesaji "bu kullanici zaten aktif durumda" yani yukarida resimde görülen mesaj ise bu mesajin kar- siniza çikmasinin iki nedeni olabilir.
     Birincisi , programi satin alirken size verilen ayni anda programa giris yapabilecek maxsimum kullanici sayisinin üzerine çikmis olmaniz. Sorunun çözümü için yeni kullanici satin almanizdir.
     Ikincisi ise bilgisayarinizin bölgesel ayarlarinin yanlis ayarlanmasidir.Bu sorunu çözmek için asagida resimlere ve altlarindaki aciklamalara uygun olacak sekilde ayarlarinizi degistirmenizdir.

      Baslat ardindan Ayarlar sonra Denetim Masasina girilir. Açilan pencereden Bölge ve Dil ayarlari bölümüne gireriz.

      Karsimiza yukardaki pencerenin aynisi çikacaktir. Bu pencereden Özellestir butonuna tiklariz.

       Bu pencerede Ondalik simgesi alanina karsilik olarak nokta isareti , Basamak gruplandirma simgesi alanina karsilik olarak ise virgül isareti seçili olmalidir.Bu islemler yapildiktan sonra üstteki menülerden Para Birimi seçilir.

       Parabirimi penceresinde bulunan Ondalik simgesi alanina karsilik olarak nokta ve Basamak gruplandirma alanina karsilik olarak ise virgül seçili olmalidir. Bu islemide yaptiktan sonra yine üst tarafta bulunan menülerden Tarih alanini seçmeniz gerekiyor.

       Tarih penceresinden Kisa tarih biçimi alanina karsilik olarak "gg.aa.yyyy" ve Tarih ayirici alanina karsilik olarak ise nokta seçili olmalidir.Uzun tarih biçimi ise "gg aaaa yyyy gggg" seçili olmalidir. Bu islemi de bitirdikten sonra tüm pencereleri tamam butonuna basarak kapatmaniz gerekmektedir. Yaptigimiz islemler sonucunda probleminiz giderilmis olacaktir.Eger hala ayni hata mesajini tekrarliyor ise sirketimizi aramanizi öneririz.

dökümani indir

Yukari