MAIL GÖNDERME

     Programlarimizin açilis ekraninda Nakliye programinin Pazarlama Modülü , Muhasebe programinin ise Genel Islemler menüsünün içinde Toplu Mail Gönderme adinda bir seçenek bulunmaktadir. Bu bölümde müsterilerimizin hepsine ayni anda ayni maili gönderebilecegimiz gibi istenilen müsterileri seçerekte mail gönderme imkaniniz bulunmaktadir.

     Mail göndermek için öncelikle Toplu Mail Gönderme seçenegine tiklayalim. Daha sonra karsimiza yukarda bulunan resimdeki pencere açilacaktir. Bu pencerede bulunan Sunucu Adi kismana mail. outlook adresinizin sunucu adini yazalim. (Ör: hamza@evrenbil.com.tr adresinin evrenbil.com.tr bölümünün basina mail. ekleyerek mail.evrenbil.com.tr yazmalisiniz) Baglanti ayarlari bölümünden Baglanti tipi ni Login seçelim. Sonra outlooktaki kullaninici adi ve sifresini girelim (Ör:kullanici adi: hamza@evrenbil.com.tr). Pop adresi bölümüne ise sunucu adina yazdigimizin aynisini yazalim. Bu ayarlar yapildiktan sonra Mesaj Basligi Kismina göndermek istedigimiz mailin basligini , mesaj kismina ise gönderecegimiz mesajimizi yazalim. Eger mesajla beraber bir dosyada göndermek istiyorsak Ekli Dosyalar bölümünde bulunan Arti isaretine tiklayarak göndermek istedigimiz dosyayi seçebiliriz. Pencerenin alt kisminda bulunan Müsteriler butonuna tiklayarak müsterilere , potansiyel müsteriler butonuna tiklayarakta potansiyel müsterilerilere mail gönderebiliriz. Müsterilerin hepsine ayni maili göndermek istiyorsak pencerenin alt kismindaki Hepsi seçenegine tiklamaliyiz. Eger maili göndericeginiz kisiyi kendiniz belirlemek istiyorsaniz , kayitli E-mail Adresleri bölümünde listelenen adreslerin yanindaki kutucuklardan seçebilirsiniz. Bu islemlerde tamamlandiktan sonra Gönder butonuna tiklayarak gönderme islemini tamamlamis oluruz.


     Eger Herhangi Bir Raporu Mail Atmak Istiyorsaniz

     Aldigimiz herhangi bir raporu mail atmak istiyorsak ,öncelikle rapor sayfasinin üst bölümünde bulunan mektup simgesine tiklayalim. Eger uyari mesaji gelirse tamam diyerek geçelim.

 

     Karsiniza Export pencresi açilicaktir. Bu pencerede Format bölümünden raporu ne tipte yollamak istediginizi seçelim.(ör:excel,word,acrobat vb.) Destination bölümünden ise MAPI veya Microsoft Mail(MAPI) seçenegini seçelim. Açilan pencereden göndericegimiz kisinin adresini yazalim ve send butonuna basarak gönderelim.

Döküman indir

Yukari