RAPOR HATALARI

     Eger programda rapor almaya çalisirken karsiniza çikan hata mesaji resimdeki hata mesaji ile ayni veya Raporpat Bulunamadi uyarisi ise bu sorunun 3 nedeni olabilir.

1-  Birinci nedeni Server bilgisayarinizda bulunan Winnakpro klasörü ve o klasörün içinde bulunan Rapor adindaki tüm klasörlerin paylasimlarinin açik olmamasindan kaynaklaniyor olabilir.Çözümü ise ;
     Öncelikle Server bilgisayarimiza gidelim bilgisayarimizin c sürücüsünün içinde winnakpro klasörüne üzerindeyken mouse'un sag tusuna basalim karsimiza çikan seçeneklerden özellikleri seçelim. Açilan pencereden paylasim bölümüne girelim. Bu bölümde bulunan seçeneklerden Bu Klasörü Paylasima Aç seçenegini isaretliyelim. Daha sonra ayni islemleri winnakpro klasörünün içende bulunan rapor adindaki tüm dosyalara uygulayalim.Programdan çikip tekrar girdikten sonra rapor alma islemi düzelmis olucaktir.

2- Ikinci nedeni bilgisayarinizda Crystal Reports XI Runtime'in bilgisayarinizda yüklü olmamasidir.Bunun çözümü ise;
Server bilgisayarin c sürücüsüne winnakpro klasörünün içine sonrada Setup klasörünün içine girelim. Burda Crystal Reports XI Runtime'in setupu olucaktir. Bu setup a çift tiklayalim daha sonra önümüze çikan pencerelerden ileri ve son seçeneklerini seçerek yükleme islemini tamamlayalim.Programdan çikip tekrar girdikten sonra rapor alma islemi düzelmis olucaktir.

3- Eger sadece bir veya birkaç tane raporu alamiyor iseniz bunun nedeni alamaya çalistiginiz raporun sizde mevcut olmamasidir. Bu sorunun gidermek için siz de mevcut olmayan raporu sirketimizi bilgilendirerek size kopyalanmasini talep etmenizdir.

4- Bu çözüm yöntemlerini uyguladiginiz halde hala rapor alamiyorsaniz. Sorun sql de rapor yolunuzun degisiklige ugramasindan kaynaklaniyordur. Eger sirketimizi bilgilendirirseniz sorun arkadaslarimiz tarafindan çözüme ulastirilicaktir .

dökümani indir