TERMINAL KURULUMU

      Sirketimiz tarafindan programin ilk kurulummu sirasinda server bilgisayariniza winnakpro adinda bir klasör olustrulur ve bu klasörün içinede setup adi altinda baska bir klasör olsturulur. Setup klasörünün içinde Evrenpro7a , Evrenpro ve Crystal Reports XI Runtime adinda 3 tane setup bulunur.

      Terminal olusturmak için bu üç setup'i bilgisayarimiza sirasiyla yüklememiz gerekmektedir. Önce Evrenpro7a setup'ina çift tiklariz. Açilan pencerelerin hepsinde ileri seçenegine tiklayarak Evrenpro7a'yi kurmus oluruz. Ikinci kurulumumuz için Evrenpro setup'ina çift tiklariz. Açilan pencerelerin hepsinde ileri seçenegine tiklayarak Evrenpro'yu kurmus oluruz.Üçüncü kurulumumuz için ise Crystal Reports XI Runtime setup'ina çift tiklariz. Açilan pencereden sonraki ve son seçenekleri seçilir. Böylelikle kurulumlarimizi tamamlamis olduk.

      Kurulumlarin ardindan server bilgisayarinda açmis oldugumuz winnakpro klasörünün içinde bulunan nakliye programi için winnakpro.exe , muhasebe için winmuh.exe , stok için winstok.exe adindaki exe'yi terminal olarak kullanacagimiz bilgisayara kopyalariz. Terminal bilgisayarin yereldisk (c:) sürücüsüne winnakpro adinda bir klasör olustururuz ve server bilgisayardan kopyaladigimiz exe'yi olusturdugumuz klasöre yapistiririz. Yapistirdigimiz exe'nin üstünde sagtus ardindan kisayol olustur seçenegini seçer, olusturulan kisayolu masaüstüne kopyalariz. Artik bu kisayoldan programa giris yapabilirsiniz.Ancak ilk seferde sizden server adini isticektir. Bu mesaja server bilgisayarinin ismini yazip onaylarsaniz bir daha mesaji tekrar etmicektir.

Dökümani indir